150 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej – Curie

7 listopada 1867 r. urodziła Maria Skłodowska-Curie, laureatka dwóch prestiżowych Nagród Nobla z dziedziny fizyki i chemii, przyznawanych przez Królewską Szwedzką Akademię Nauk.  Z tego też powodu nasza szkoła zorganizowała  dnia 24.11.2017 obchody 150-lecia urodzin polskiej noblistki. Klasy zapoznały się z sylwetką tej wybitnej postaci, przygotowując plakaty i pokazy multimedialne. Zorganizowano spektakl poświęcony życiu i pracy polskiej noblistki, w czasie trwania którego młodzi naukowcy z klasy III a pod kierunkiem p. Renaty Żebiałowicz i p. Beaty Niklas przeprowadzali pokaz doświadczeń m.in. z suchym lodem. W klasach II i III gimnazjum i kl. VII szkoły podstawowej odbył się konkurs wiedzy na temat życia i pracy naszej wybitnej rodaczki. Zwycięskie klasy otrzymały słodkie upominki. Uczennice z klasy VII a przygotowały ciasto i częstowały wszystkich zaproszonych gości. Na naszą uroczystość przybyła pani dyrektor Wydziały Edukacji, Kultury i Sportu p. Janina Mucek wraz z p. Iwoną Chabraszewską. Zarówno zaproszonym gościom jak i uczniom i nauczycielom obchody rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej -Curie bardzo się podobały.