W dniach 12-14.09.2018 uczniowie klasy VII A brali udział w biwaku integracyjnym, który odbył się w Międzyzdrojach.
W trakcie biwaku uczniowie uczestniczyli w licznych grach i zabawach integrujących zespół klasowy, które przeprowadziły p. Jadwiga Mikulska, J. Niewiarowska i liderki młodzieżowe: Amelia oraz Oliwia. Uczestnicy biwaku mieli okazję poznać swoje pasje i zainteresowania, które prezentowali podczas „Mini- Mam Talent”. W trakcie zajęć uczniowie opracowali zasady klasowe a pracując w grupach tworzyli wersję graficzną logo swojej klasy – z innowacją: „Widzę, badam, rozumiem- świat nauk przyrodniczych”. Podczas trwania biwaku odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 5, aktu pasowania osobiście dokonał Dyrektor szkoły p. Mariusz Zalewski.