Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w XIV Zachodniopomorskim Konkursie Sudoku. Przebojem, z największą liczbą punktów i ogromną przewagą nad pozostałymi przeciwnikami do rundy finałowej dostał się Mateusz Cieślak – uczeń klasy drugiej, który startował w kategorii uczniów klas III -IV. Konkurs zakończył ostatecznie na trzecim miejscu. Do finału w kolejnych kategoriach wiekowych zakwalifikowali się także bracia: Szymon i Bartłomiej Maślanka. Na szczególne uznanie zasłużył Szymon, który jako uczeń klasy czwartej również startował w wyższej kategorii wiekowej (uczniów klas V-VI) i wywalczył bardzo wysokie II miejsce. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali bony podarunkowe do Empiku o wartości 50 i 70 zł.
W czasie między rundami zawodnicy wzięli udział w ciekawych warsztatach matematycznych, przeprowadzonych przez studentki Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zawody, które miały rangę eliminacji do Mistrzostw Polski w Sudoku odbyły się 7 marca w Szczecinie w Zespole Szkół Salezjańskich.
Do zawodów przygotowała uczniów pani Iwona Lipowicz-Orłowska.
Więcej informacji pod adresem Kuriera Szczecińskiego: https://24kurier.pl/aktualnosci/nauka/mistrzowie-sudoku/?fbclid=IwAR1I7uXm9MsM_bIBQL9Yod55dI-CGncmJ46pyIpRbIAwsrNEfpzgvVugbak