Od wczesnej wiosny uczniowie klasy I c systematycznie obserwują online bocianie gniazdo w Klekusiowie – Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt  im. Św. Franciszka z Asyżu. Przylot bocianów, zakładanie gniazda, pojawienie się jajek i wreszcie wyklucie się piskląt dostarczyły dzieciom wielu wrażeń.  Mogą także zobaczyć inne dzikie zwierzęta, bo głównym zadaniem ORDZ jest wyleczyć różne chore zwierzęta i przywrócić je naturze.  Stały azyl mogą tu znaleźć jedynie te zwierzęta, które są chore nieuleczalnie lub ze znacznym inwalidztwem np. po amputacji. Opiekunowie starają się  stworzyć mieszkańcom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych – na ile to możliwe. Ich celem jest też propagowanie wiedzy o życiu zwierząt, w tym bocianów, zasad postępowania ze zwierzętami a także kształtowanie życzliwego stosunku do wszystkich „braci mniejszych”. Uczniowie postanowili więc wspomóc finansowo Klekusiowo i zdecydowali, że wpłacimy pewną kwotę  na ten cel. W zamian otrzymaliśmy piękną książkę „ W bajkowej krainie Klekusiowo” ze specjalną dedykacją dla darczyńców:)