Blanka Róż i Maja Szawioła, uczennice naszej szkoły, zostały laureatkami konkursu plastycznego „Malujemy muzykę –przekład intersemiotyczny utworów Stanisława Moniuszki” zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty i Akademię Sztuki w Szczecinie!
W dniu 5 grudnia Blanka i Maja wzięły udział w finale konkursu „Malujemy muzykę –przekład intersemiotyczny utworów Stanisława Moniuszki”. Ich zadaniem było, podobnie jak w etapie szkolnym, namalowanie pracy do słuchanej muzyki Stanisława Moniuszki – tym razem nie znały tytułu utworu. Miały do dyspozycji farby akwarele i 60 minut. Ich prace zostały bardzo wysoko ocenione przez profesjonalne jury i dziewczyny zostały laureatkami konkursu .
Blanka zajęła II miejsce w kategorii klas 4-6
Maja również II miejsce w kategorii klas 7-8
GRATULUJEMY !
W dniu 19 grudnia w Szczecinie odbyła się gala, na której wręczono nagrody laureatom. Nasze artystki uczestniczyły w tej uroczystości wraz z rodzicami.Ich prace były eksponowane podczas tej uroczystości . Można je również zobaczyć w naszej galerii zdjęć.