Na lekcji online w klasie 2 c w ramach Projektu Edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcję” niedawno gościem był Łukasz Szeliga – wspaniały nauczyciel języka polskiego z Krakowa, któremu bardzo bliskie są sprawy uczniów, tych młodszych i tych trochę starszych. Razem z Łukaszem w czasie rzeczywistym wybraliśmy się na spacer pięknymi uliczkami Jego miasta, podziwialiśmy Rynek, Kościół Mariacki z hejnałem, który wybrzmiał dla nas jak na zawołanie, mijaliśmy sławne krakowskie kwiaciarki. Przeszliśmy arkadami pod Sukiennicami, zatrzymaliśmy się przy pomniku Adama Mickiewicza, poznaliśmy legendy i ciekawostki z Krakowa. Dużo rozmawiając, nie tylko o historii miasta, ale o tym co dla nas ważne, doszliśmy aż do Bramy Floriańskiej. Były też po drodze konkursy, w których okazaliśmy się mistrzami:) Nasz gość bardzo chciał poznać bliżej uczniów z 2 c, dlatego każde z nas miało okazję pod hasłem #cojestdlamnienajważniejsze opowiedzieć jakie trzy słowa nas określają, co mogłoby się stać słowami kluczowymi, hasztagiem właśnie. Okazało się, że naprawdę dużo nas łączy, nie tylko uczniów w klasie ale i nauczyciela z dalekiego Krakowa:) To było bardzo wartościowe spotkanie, mądra rozmowa i zdobycie nowych wiadomości. Wspaniały humor, dialog i nawiązanie porozumienia. Polecamy:)