Klasę 2 c w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Zaproś mnie na swoją lekcję” wirtualnie odwiedziła Basia Chyłka, która pracuje w hospicjum jako koordynatorka wolontariatu i fundraiser. Ma doświadczenie pracy w szkole, bo jeszcze w zeszłym roku w niej pracowała. Dziś aktywnie działa w edukacji nieformalnej. Do tej pory jeździła do szkół, gdzie prowadziła warsztaty o wolontariacie, opowiadała o pracy w takim miejscu jakim jest hospicjum łamiąc na jego temat stereotypy. Uczniowie 2 c na początek mieli za zadanie odgadnąć temat spotkania rozwiązując wcale nie taki łatwy rebus, potem były rozmowy, opowiadanie o działalności gościa, oglądanie fotografii i zadawanie pytań ( nawet o to, czy występowała kiedyś w telewizji. Okazało się, że owszem:)) Basia na spotkaniu w poniedziałek pokazała nam, że w hospicjum dużo się uśmiechają, jest wiele radości pomimo przeciwności losu. Pokazała też jak można uśmiech wśród pacjentów hospicjum wywołać: rysowaliśmy dla nich za pomocą narzędzia Whiteboard kolorowe kwiaty:).