Nasza współpraca z gimnazjum w Lubece

W ramach współpracy naszej szkoły z niemiecką szkołą Travemünde – Gymnasium w Lubece (Schleswig-Holstein) w dniach 21-26.05.2012 odbyła się wizyta niemieckich uczniów wraz z opiekunami.

Z naszej szkoły udział w wymianie wzięło 20 uczniów klas I-III oraz opiekunowie:

Marta Grzesiak, Marta Jurczak, Hanna Kubiak, Karolina Kwiatkowska, Wincenty Kwiatkowski, Paweł Lechowicz, Maja Lewandowska, Mateusz Małachowski, Karol Mańkowski, Aleksandra Miczek, Joanna Olejnik, Natalia Podgórska, Adam Rosiński, Magdalena Siemińska, Jakub Sobolewski, Gabriela Szachniuk, Kamil Ślęzak, Marta Wysocka, Aleksandra Zaczyk, Weronika Zawadzka, panie:  Barbara Sipowicz, Iwona Lipowicz- Orłowska i pan Remigiusz Gajewski.

W dniach 04-09.06.2012 udaliśmy się z rewizytą do naszych sąsiadów.

Dzięki udziale w wymianie międzynarodowej uczniów mogliśmy lepiej poznać kulturę naszych niemieckich sąsiadów, porównać systemy szkolnictwa oraz odkryć nieznane nam dotąd miejsca. Niewątpliwie zostaliśmy wzbogaceni o doświadczenia i utwierdziliśmy w sobie przekonanie, że naprawdę warto uczyć się języków obcych. Podróże kształcą i dziś jesteśmy tego pewni w 100 %!

Następna wymiana już w maju 2013!