I c na Uniwersytecie Szczecińskim

biohomogeo_02

logo biologia

W ramach innowacji pedagogicznej ,,Natura z bliska” 11 grudnia 2012r. odbyły się kolejne zajęcia klasy I c na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczniowie odwiedzili Wydział Biologii, na którym pani dr Małgorzata Puc przeprowadziła lekcję na temat: „Co nas kręci w nosie?”.
Na początku uczniowie obejrzeli interesującą prezentację na temat tego, czym właściwie są pyłki, co jest powodem alergii i gdzie znajdują się alergeny. Po teorii nadszedł czas na praktykę- dr Puc zaangażowała wybranych uczniów do przedstawienia genezy alergii oraz powodu kichania. Uczniowie nauczyli się prawidłowej obsługi mikroskopu, dostali probówki z pyłkami i obejrzeli je. Wykonane zostały także doświadczenia fizyczne, w których rolę pomocy naukowych pełniły miedzy innymi balony, butelki, kulki aluminiowe i kartki. Sprawdziliśmy, jak przedmioty reagują na nagłe rozrzedzenie cząsteczek między nimi.
Uczestnicy serdecznie podziękowali pani doktor za zabawne oraz zapadające w pamięć zajęcia, dzięki którym rzeczy dotej pory niezrozumiałe stały się jasne.

Kopia I c Szczecin, 11.12.12

fot. Julia Mikuśkiewicz