Sukces szachistów w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach!

Wielkim sukcesem zakończył się występ naszych zawodników w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach drużynowych dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w miniony piątek, 16 grudnia w Szczecinie, a nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani ostatecznie na bardzo wysokim5 miejscu.

Drużynę stanowili: Bartosz Szwarc, Patryk Kujawa, Bartosz Maślanka, Wiktoria Sawicka i Kamil Słomczewski. Turniej przeprowadzony był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 10 minut + 5 sekund na posunięcie. Obowiązywały przepisy gry Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE i Polskiego Związku Szachowego. Sędzią zawodów był Bartosz Pikuła.
Bardzo wysoko wypadli nasi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej. Patryk Kujawa, który wygrał 5 na 7 rozegranych rund został sklasyfikowany jako 13 uczestnik, a Wiktoria Sawicka jako 15 uczestniczka zawodów. Należy podkreślić, ze większość naszej drużyny stanowili uczniowie z pierwszych i drugiej klasy. Do turnieju  przygotowała uczniów pani Iwona Lipowicz-Orłowska.

W poniedziałek zawodnikom i opiekunowi pogratulował Dyrektor szkoły, pan Mariusz Zalewski.