Na początku roku szkolnego, jak każdego roku, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych. 4 października br. na boisku przy SP5 pojawiły się pojazdy policji, wojska i straży pożarnej. Uczniowie mieli okazje zaprezentować znajomość przepisów ruchu drogowego, prezentując wierszyki i piosenki.

Policjanci podkreślali, że bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych, a strażacy pokazali prosty sposób gaszenia palącego się garnka.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli.

Font Resize
Contrast