Najmłodsi uczniowie naszej szkoły chętnie wypoczywają w świetlicy. W tym czasie tworzą bez ograniczeń własne prace plastyczne o dowolnej tematyce. Uczą się posługiwać przyborami i narzędziami malarskimi dostępnymi w świetlicy.Prowadzone są również zajęcia przez nauczycielki w małych grupach. Młodzi artyści pracują wtedy zgodnie z wybranym tematem, na przykład ostatnio powstały:

– Papierowe słońca.

– Majowe zapachy kwiatowe.

– Pani Kurka i Pan Kogut

– Bociany

Nauczycielki uczą przygotowania stanowiska pracy, doboru materiałów, zapoznają z nowymi  technikami i etapami tworzenia, estetyki pracy i wyzwalają kreatywność, udzielą porad, uczą techniki i kompozycji…Dzięki ich umiejętnościom i aktywnej pracy mamy pięknie ozdobiony pracami korytarz. Tablice artystyczne nigdy nie są puste i nie straszą, są kolorowe i cieszą oczy! Prace są dobrane do pór roku. Uczniowie podziwiają swoje wytwory artystyczne i wspólnie je omawiają – pokazują rodzinie, są szczęśliwi.Tego typu zajęcia wpływają relaksująco na dzieci po zakończonych lekcjach.