Wciąż szukamy metod, które zaintrygują uczniów i uatrakcyjnią lekcje. W ostatnim czasie na lekcji matematyki  nauczyciel p. Katarzyna Bączyk wykorzystała platformę Kahoot! i utworzyła interaktywny quiz w celu powtórzenia tematów dotyczących wyrażeń algebraicznych w klasach II oraz figur na płaszczyźnie w klasie III. Uczniowie za pomocą swoich smartfonów odpowiadali na pytania wybierając odpowiedni kolor, mieli ograniczony czas odpowiedzi (od 20 sek. do 120 sek.) w zależności od stopnia trudności zadania. Platforma pozwala nauczycielowi monitorować pracę uczniów i wyłonić najlepszych. Program podsumowuje każde pytanie ujawniając ile było poprawnych, a ile błędnych odpowiedzi. Lekcja w formie quizu dostarczyła rywalizującym uczniom wielu pozytywnych emocji. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w grze i chcieli więcej!

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Bączyk