Klasa 1a opanowała dzisiaj Książnicę Pomorską:) Uczennice i uczniowie w mundurkach SP 5 w Goleniowie bardzo godnie reprezentowali tam naszą szkołę. Właśnie ta klasa realizuje w tym roku szkolnym Ogólnopolski projekt grantowy Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizację młodzieży uzdolnionej informatycznie. No a że trwa właśnie Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) to świetnie pasowały do tego zajęcia w Digital Kids- Cyfrowym Placu Zabaw w Książnica Pomorska . Świetnie przygotowane przez panią Anię i pana Mateusza spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania najważniejszych miejsc biblioteki, rozmów o jej roli i możliwościach, zwiedzania wystaw, a nawet korzystania z działu dziecięcego. A potem zabawa na trochę innym niż zwykle placu zabaw…
„Od 26 lipca w Książnicy Pomorskiej rozpoczyna swoją działalność DIGITAL KIDS – plac zabaw w przestrzeniach cyfrowych. Książnica Pomorska znalazła się wśród 6 bibliotek z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie DIGITAL KIDS realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie. Projekt skupia się na cyfrowym świecie dzieci i polega na stworzeniu w wybranych polskich bibliotekach dla dzieci i młodzieży mobilnej sali zabaw z grami i zabawkami interaktywnymi. W ramach programu Książnica Pomorska została wyposażona w sprzęt z dopasowanymi do grupy docelowej komponenty: konsole Nintendo Switch, roboty edukacyjne Photon, roboty Ozobot Bit, gry edukacyjne Scottie Go!, tablety wraz z szeroką ofertą gier i aplikacji.” Były emocje, były uśmiechy, wzajemne wspieranie się w działaniu, uczenie się zarówno podstaw programowania jak i po prostu super rozrywka. Nasze zaangażowanie i autentyczne przeżywanie wzbudziło bardzo ciepłe uczucia u prowadzących, bo zaprosili nas na warsztaty, które będą organizowali w przyszłości:)