26 września odbyła się w świetlicy szkolnej debata przedwyborcza. Prowadzili ją uczniowie naszej szkoły: Ada Bar, Oliwia Radoń i Kajtek Zgorzelski. Celem spotkania było przybliżenie sylwetek kandydatów, ubiegających się o stanowisko w Radzie Samorządu Uczniowskiego.

W tym roku naszymi kandydatami są:

Paweł Orłowski, Dacjan Chiliński, Julia Lisiak, Hubert Jacewicz, Ola Maksym oraz Jakub Lewandowski. Niestety nie wszyscy kandydaci mogli stawić się na debatę, ponieważ reprezentowali szkołę w zawodach sportowych. Jednak, szanując wyborców, przysłali pełnomocników.

Kandydaci przedstawili swoje programy działań:

Paweł zaproponował: dzień bez mundurka, noc w szkole.

Dacjan: zmiany w toku nauczaniu, dni bez mundurka.

W imieniu Julii wystąpiła Zuzia Geblewicz, która proponowała: tydzień w roku szkolnym bez mundurka, akcje charytatywne, ankiety (co chcielibyście zmienić w szkole?), dyskoteki.

Ola stwierdziła, że należy powrócić do tematu zdrowej żywności w sklepiku szkolnym, stworzyć skrzynkę życzeń, wprowadzić bony na szczęśliwy numerek (za 50 punktów), przygotować Dzień Kuchni (21 marca), powołać szkolnego rzecznika praw ucznia, przyznawać nagrodę cichego bohatera.

W imieniu Jakuba wypowiadał się Tymek Gajda i zaproponował: równouprawnienie w toaletach męskich (lustra), suszarki do rąk, ławki na korytarzach, bony na dzień bez mundurka, wyjścia do teatru, organizowanie dyskotek charytatywnych, zakaz bycia głośno na przerwach.

W następnej części spotkania kandydaci odpowiadali na stawiane im pytania. Trzeba przyznać, że dzielnie bronili swoich pomysłów.

Podczas całej debaty padło wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań. Życzymy wszystkim kandydującym powodzenia we wtorkowych wyborach. Dziękujemy przybyłym na debatę i konstruktywnie dyskutującym przedstawicielom klas.

[onedrivegallery id=”folder.b20a7105c825875d.B20A7105C825875D!107″]

Tekst i zdjęcia: Ewa Grycz