Po raz pierwszy w historii szkoły i Goleniowa mieliśmy możliwość zagrania z najlepszymi szachistami na Mistrzostwach Polski Szkół w Szachach Drużynowych, które odbyły się w Szklarskiej Porębie dniach 13 -16 września. Przepustkę na imprezę dało nam wygranie Wojewódzkich Igrzysk w grudniu ubiegłego roku. Na mistrzostwach rozegraliśmy 10 rund, a jedną pauzowaliśmy z powodu nieparzystej liczby drużyn. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 18 miejscu, ale w indywidualnej klasyfikacji każdy z naszych zawodników odniósł sukces. Bardzo obiecująco zaprezentował się najmłodszy zawodnik, Szymon Ragan. Grając na pierwszej szachownicy i ze znacznie starszymi przeciwnikami – co w szachach ma niebagatelne znaczenie – aż 4 partie wygrał i 2 zremisował. Szymon Maślanka i Wiktoria Grzelczak w swoim debiucie na Mistrzostwach Polski wygrali po dwie partie. Jakub Klimecki, który większość partii rozegrał jak równy z równym z zawodnikami z wysoką, II kategorią, odniósł jedno zwycięstwo.

Turniej był ukoronowaniem naszej ciężkiej pracy. Nagrodą za zwycięstwo w województwie, ogromnym doświadczeniem, wskazówką jak dalej pracować i drogowskazem na przyszłość.

Opiekunem drużyny jest Iwona Lipowicz-Orłowska, współorganizatorka wraz z panem Markiem Raganem I i II Turnieju Szachowego w Goleniowie „Edukacja przez szachy”.

Font Resize
Contrast