Co prawda Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przypadał na 05 lutego i dla nas był to czas ferii zimowych, ale to jest tak bardzo ważne zagadnienie, że nie można go było ominąć. Dla klasy I c temat nie stał się oczywisty tak od razu: należało go odszyfrować kierując się szyfrem Polibiusza. Po zapoznaniu się z zasadami tworzenia i odczytywania tego systemu każdy na swojej karcie miał szansę odszyfrować samodzielnie hasło- temat dnia. I mogliśmy już sobie wtedy wyjaśnić co to jest Internet oraz jak bezpiecznie się w nim poruszać. Spróbowaliśmy zilustrować tę sieć sieci za pomocą włóczki i chyba się nam udało:) Każdy miał możliwość powiedzieć przy tym co można w internecie robić, jak z niego korzystać. Wiadomości o naszym temacie dnia podsumowaliśmy dzieląc je na wady i zalety, rozmawialiśmy też o tym, na jakie zagrożenia trzeba szczególnie zwracać uwagę i kiedy prosić o pomoc rodziców i innych dorosłych. Obejrzeliśmy także film z serii „Owce w sieci”. Jednym ze sposobów korzystania z internetu jest możliwość bycia wirtualnie w odległych miejscach i poznawanie nowych znajomych- na chwilę znaleźliśmy się więc dzięki Oli, absolwentce naszej szkoły – w USA. Obliczyliśmy różnicę czasową, a potem wysłuchaliśmy pozdrowień od Niej i krótkiego opowiadania o tym, jak wygląda teraz praca Oli i jak jej się żyje i mieszka w USA oraz co daje w jej sytuacji możliwość korzystania z Internetu. Znaleźliśmy także w szkole fotografię Oli, a potem przesłaliśmy dla Niej filmowe pozdrowienia od naszej klasy.

Font Resize
Contrast