Dzień Języków Obcych jest obchodzony w naszej szkole już po raz siódmy. Co roku każda klasa ma do wykonania pewne zadane związane z kulturą krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych. Organizatorkami dzisiejszej imprezy były nauczycielki języków obcych: p. Sylwia Lisowska, p. Anna Siemaszko-Małachowska, p. Małgorzata Łukaszewska, p. Emilia Matławska i p. Dorota Szmuc. W tym roku szkoła była udekorowana barwami Wielkiej Brytanii i Niemiec.  Klasy językowe przygotowały stoiska, na których prezentowały elementy kultury wylosowanego kraju oraz tradycyjne potrawy. Na sali gimnastycznej odbywały się prezentacje krajów w każdej grupie wiekowej. Najmłodsze klasy od grupy przedszkolnej, poprzez klasy I i IV  brały w udział w quizie dotyczącym GB i Niemiec coraz w konkursie na najładniejsze prebranie. Grupa przedszkolna  „Mądre sówki” zaprezentowała taniec piosenkę w języku  angielskim oraz taniec. Klasa III d  gimnazjum przygotowała piosenkę pt. „Alfabet”, zachęcając młodszych kolegów do wspólnego śpiewania, a  klasa III a gimnazjum ciekawą prezentację o Anglii, wraz z występem Beatlesów.

Starsze klasy brały udział  w konkursie wiedzy o kulturze GB i Niemiec.

Wśród klas VII a i II gimn. I m. zajęła Joanna Lisowska z klasy VII a,

II m. ex aequo Martyna Kaczmarczyk II a gimn., Maciej Mojsiewicz VII a.

III m.  Barbara Zasuwa VIIa i Kamila Celmerowska II c gimn.

Wśród klas III gimn. I m. zajął Bartosz Przybysz z kl. III A,

II m. Julia Guzikiewicz z kl. IIIa,

IIIm. Patryk Szemfeld z kl. III c

Klasy językowe przygotowały występy artystyczne: II D – piosenkę, II c – przedstawienie a III c prezentację na temat Euroweek’u ( pobytu ze Szkołą Liderów w Różance). Na zakończenie klasa IIIa gimn. zaprezentowała przegląd piosenek brytyjskich a III d gimn. – piosenkę pt. „Alfabet”.

 

Font Resize
Contrast