W poniedziałek 22 marca br. w grupie przedszkolnej „Sowy” zorganizowano aktywności w ramach obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno- komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi.

„Sowy” aktywnie uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem ozobotów – zaprojektowały dla nich trasy: „Łąka” oraz „Wycieczka do zoo”. W ramach tych zajęć korzystaliśmy z tabletu i puzzli AR, które umożliwiły dzieciom m.in. przypomnienie sobie nazw i odgłosów zwierząt. „Sowy” doskonaliły swoją wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej, korzystając z tablicy multimedialnej i działań na platformie genially. Ponadto przedszkolaki miały okazję zabawy z robotem edukacyjnym doc, którego co jakiś czas włączamy do naszych codziennych aktywności. Tego dnia odwiedził nas również pan Marcin – nasz szkolny informatyk, który zaprezentował dzieciom działanie Mbota – nowoczesnego robota, którego efekty dźwiękowe, ruchowe i świetlne bardzo zaciekawiły nasze przedszkolaki.

To był bardzo udany dzień oparty na zabawie i pracy z urządzeniami nowej generacji informatycznej.

 

 

 

 

 

 

Font Resize
Contrast