W piątek 16 marca br. naszą szkołę odwiedziło całe morze gości. P. Małgorzata Żak wraz z klasą IIIa witała przybyłych gości i czuwała nad przebiegiem imprezy. Na sali gimnastycznej pan dyrektor Mariusz Zalewski wraz z p. vice dyrektor Julitą Olesińską przywitał gości i zaprezentował dokonania naszej szkoły na podstawie prezentacji zdjęć przygotowanej przez fotografa szkolnego p. Monikę Rożko-Wentrubę. Gości przywitał także Zespół Cantus prowadzony przez p. Ewę Lisińską oraz laureatka Szkolnego Festiwalu Talentów Ania Janus z kl. VIIa. W szkole na przyszłych uczniów i ich rodziców czekało mnóstwo niespodzianek przygotowanych przez naszych nauczycieli i uczniów. I tak w sali nr 15 dzieci zaproszono do gry polonistycznej pod kierunkiem kl. III D i wychowawcy p. Kamili Jagiełło. W salach 14 i 13 znajdowały się przepyszne wypieki rodziców naszych uczniów i tam w kawiarence można było zjeść smaczne ciastko. Do kawiarenki zapraszały panie: Ewa Grycz-Michalak, Ewa Staciwa, Maria Janica i Beta Bieniek. W sali nr 12 klasa językowa IId przygotowała Quizy dla najmłodszych po angielsku razem z p. Anią Siemaszko-Małachowską i p. Sylwią Lisowską.  W sali nr 11 rozgościli się Liderzy Młodzieżowi, którzy wraz z p. Moniką Subocz i p. Arturem Pankiem zabawiali dzieci chustą animacyjną. Sala nr 10 z matematycznej została przekształcona w salę języka niemieckiego, w której p. Emilia Matławska prowadziła zajęcia w języku niemieckim wraz z uczniami klasy IVa, którzy uczestniczą w zwjezajęc koła języka  niemieckiego. Goście odwiedzający salę nr 9 uczestniczyli w eksperymentach biologicznych i geograficznych przygotowanych przez klasę IIIb i p. Joannę Niewiarowską i p. Edytę Wierzbicką. Na korytarzu i w sali nr 8 „Szaleni chemicy” zapanowali nad ćwiczeniami laboratoryjnymi przy pomocy p. Renaty Żebiałowicz. Klasa IIe wraz z p. Marcinem Wojciechowskim przygotowała w sali informatycznej pokaz robota i drukarki 3D, na której zostały wydrukowane czcionki z literami „KOMPUTER”. Sporą atrakcją w tej sali była zabawa z ozobotami, pierwszymi robotami do nauki programowania. Piętro w naszej szkole opanowane zostało przez klasy najmłodsze i zajęcia artystyczne. W sali grupy przedszkolnej najmłodsi goście mogli zobaczyć w jaki sposób przygotowują się do zajęć szkolnych przedszkolaki. W tej sali zabawy prowadziły panie: Magdalena Potaż, Dorota Kąkol i Halina Głatka. W sali nr 17, gdzie znajduje się świetlica dla maluchów prowadzona przez p. Danutę Kwaśniewską oraz p. Renatę Jarmuł, dzieci wraz z rodzicami bawiły się na Magicznym Dywanie, który znalazł się w naszej szkole dzięki projektowi „Zdrowe dzieci w zdrowych gminach”.  W salach nr 18 i 19 przyszli pierwszoklasiści wykonywali ćwiczenia grafomotoryczne, które służą do przygotowania rąk do nauki pisania. Nad zajęciami tymi czuwała p. Lucyna Madejska i p. Beata Skakuj przygotowując jednocześnie zabawy plastyczne. Klasa IVa przygotowała prezentację przedstawiającą przegląd zajęć, w których czwartacy brali udział w tym roku szkolnym. Rodzice czwartoklasistów prezentowali swoje odczucia dotyczące zmiany szkoły przez swoje dzieci. Na korytarzu działała fotobudka, przygotowana przez Szkolne Koło Fotograficzne „Migawka” prowadzone przez p. Monikę Rożko-Wentrubę. Klasa III c wraz z wychowawcą p. Elżbietą Murach pomagała małych gościom w dekorowaniu babeczek. Sala artystyczna, nad którą opiekę sprawuje p. Ewa Lisińska, prezentowała szkolne instrumenty, prace plastyczne najbardziej uzdolnionych uczniów oraz malowanie twarzy. W sali nr 28 p. Katarzyna Bączyk prezentowała kreatywną matematykę na tablicy interaktywnej. A w piwnicy gdzie znajduję się świetlica i biblioteka zaproszeni goście mogli zapoznać się z pracą świetlicy, poznać wiele wspaniałych gier edukacyjnych, jak szachy i poznać p. Iwonę Lipowicz – Orłowską, która prowadzi Kółko Szachowe dla małych i dużych oraz Świetlika Matematycznego. W bibliotece p. Iwona Skorupska wraz z p. Moniką Rożko-Wentrubą przygotowała zajęcia kaligraficzne. W szkolnej kuchni pod kierunkiem p. Jadwigi Mikulskiej zwiedzający przygotowywali potrawy, szaszłyki z owoców, gofry. P. Beata Niklas na korytarzu stworzyła punkt udzielania pierwszej pomocy i pomagała najmłodszym bandażować misie i lalki. Na hali sportowej odbywały się zajęcia z boksu prowadzone przez p. Remigiusza Gajewskiego. Pokaz żeglarstwa przygotował p. Michał Zera a uczennice z klasy VIIa pokazywali elementy wyposażenia łódki. P. Izabela Grabska przygotowała gościom tor przeszkód, na którym chętnie bawili się przybyli goście. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy tańca Cheerleaderek, które chętnie pozowały do zdjęć.

Odwiedzający naszą szkołę goście wyszli zadowoleni i pełni wrażeń. Bardzo miłym akcentem były odwiedziny naszych absolwentów, którzy są najlepszą reklamą naszej szkoły. Więcej zdjęć można będzie oglądać w serialu odcinkowym na szkolnym facebooku. Zapraszamy.