W piątek 24 marca 2017 r. tłumnie przybyli do siedziby naszej szkoły goście, którzy chcieli zapoznać się z ofertą nowopowstającej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi Nr 5. Czekało tu na nich  mnóstwo atrakcji ukazujących pracę i zaangażowanie naszych nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Można było zobaczyć między innymi: doświadczenia chemiczne, fizyczne (doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu i suchego lodu) oraz biologiczne (obserwacje mikroskopowe) i geograficzne (praca z tablicą interaktywną); kreatywną matematykę (karty matematyczne, ciąg Fibonacciego, tworzenie figur przestrzennych, przedstawienie „Jaś i Małgosia w krainie figur”), zajęcia artystyczne (decoupage, kubeczkowanie, ceramika, odlewy gipsowe), zajęcia z gotowania i pieczenia ( dekorowanie ciasteczek), zajęcia z I pomocy przemedycznej, warsztaty terapia zabawą, kącik czytelniczy, kącik malucha ( zajęcia kaligraficzne, gry i zabawy, konkursy), zajęcia świelicowe ( papieroplastyka, Cube Masterzy, Świetlik matematyczny, kółko szachowe, quiz profilaktyczny), przedstawienie  teatralne „Przyjęcie u Florentyny” oraz FOTOBUDKA. W pracowni języków obcych mali goście oglądali scenki sytuacyjne oraz uczestniczyli w  mini dialogach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wykorzystania tablic interaktywnych oraz ROBOTYKA w sali informatycznej. Na hali sportowej odbywał się pokaz sprzętu żeglarskiego i sportowego, a na sali gimastycznej pokaz ZUMBY. A w „Cafe U Jana” można było skosztować pysznego ciasta przygotowanego przez rodziców.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Rodzicom, Przyjaciołom szkoły oraz Uczniom za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Dnia Otwartego SP 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie.

Fotorelację przygotowało koło fotograficzne „MIGAWKA” w składzie: Marcelina Gałka, Julia Obszyńska, Ewa Kotłowska, Julia Szymańska, Kuba Wiśniewski, Wojciech Brzeziński oraz Monika Rożko-Wentruba.

 

 

Font Resize
Contrast