Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały miś.
Miś, choć mały, choć nieśmiały,
Wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Mądre Sówki w czwartek, 23 listopada świętowały Dzień Pluszowego Misia, do którego przygotowywały się już od tygodnia. Wszyscy przynieśli swoje ulubione przytulanki, aby zaprezentować je kolegom i koleżankom z grupy. Dzieci wysłuchały historii o powstaniu tej popularnej maskotki. Następnie zostały podzielone na 4 grupy i przystąpiły do rywalizacji. Musiały zmierzyć się z quizem dotyczącym różnych misiów, jedzeniem miodu na czas, rysowaniem postaci niedźwiadka z zawiązanymi oczami i tańcem na gazecie z ulubieńcem. Wszystkie drużyny poradziły sobie doskonale. W nagrodę czekał na dzieci słodki poczęstunek. 

Tekst i zdjęcia: Magdalena Potaż