Uczyć można się nie tylko siedząc w ławkach – to prawda znana nie od dzisiaj Zgadzają się z tym  także uczniowie I c, dlatego skwapliwie skorzystali ze swojego nowego odkrycia –  Dnia Pustej Klasy, który  w tym roku przypadała na 14 czerwca i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.  Przyłączyli się z radością do tej inicjatywy.  W tym dniu ich klasa naprawdę była pusta, bo swoje lekcje zaplanowali poza klasą,  przemieszczając się wokół szkoły  w poszukiwaniu najlepszych miejsc do nauki i zabawy.  Przeczytali i omówili w ten sposób napisane wcześniej przez siebie opowiadania „ Wspomnienie z klasowej wycieczki”, zjedli  drugie  śniadanie, słuchali śpiewu ptaków, odkryli ślady wyklucia się piskląt i gdzie rośnie huba, potem rozszyfrowali zadanie w  letniej „chmurze wyrazowej”, śpiewali piosenkę o lecie i poznali zabawy z różnych stron świata : meksykańską „ Zapatero” i  indyjską „Kabadi” a także zagrali w towarzyską  grę Taboo o tematyce wakacyjnej. Było twórczo, wesoło no i oczywiście chłodniej niż w klasie:)