Sowy obchodziły Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne- w języku angielskim. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Sprawcą tego zdarzenia była p. Agata, która wcześniej na zajęciach zapoznała dzieci z legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczajach i symbolach związanych z tym świętem. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Podczas wspólnej zabawy wzbogaciliśmy nasze słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, Leprechaun oraz świetnie się bawiliśmy przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Na zakończenie wykonaliśmy kapelusz, który nosił skrzat Leprechaun.