Dzień tolerancji

W dniu 16 listopada w naszej szkole obchodziliśmy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Obchodząc ten dzień mieliśmy na celu kształcić u uczniów prawidłowe postawy społeczne, a w szczególności akceptację odmienności innych, poszanowanie cudzej godności i uwrażliwienie na uczucia i poglądy innych ludzi. W ramach działań Liderzy Młodzieżowi stworzyli wystawę na temat tolerancji i subkultur młodzieżowych. Z pośród wszystkich klas gimnazjalnych i siódmej klasy szkoły podstawowej uczniowie przebrani byli za poszczególne style subkultur młodzieżowych. Podczas przerw nasi Liderzy Młodzieżowi odtwarzali muzykę przypisana danej subkulturze i przedstawiali prezentacje multimedialne w temacie tolerancji i stylów młodzieżowych, tych minionych i obecnie panujących. Za najlepiej przebrane klasy wyłoniono klasę IIIA, IIIC i IIC, które otrzymały słodkie niespodzianki. Wyróżniono najoryginalniej przebranych uczniów: Łukasz Pawlik klasa IIE (hipsterzy), Natalia Różewska klasa IIIA (bikiniarze), Emilia Hedzielska klasa IIIB (emo) i Laura Pomocka klasa IID (dresiarze). Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali słodką niespodziankę, „Bon na niepytanie” i  drobną nagrodę.
Tekst: Liderzy młodzieżowi
Foto: Koło Foto Migawka