Dzień Dziecka szachiści z SP5 spędzili oczywiście na turnieju szachowym. Do rywalizacji przystąpili siódmoklasiści, ósmoklasiści oraz uczniowie szkół średnich z goleniowskich szkół. Nie zabrakło też zawodników z Ukrainy i Gruzji. Każdy z 38 zawodników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i słodki upominek. Najlepsi nagrodzeni zostali pucharami. Kuba Klimecki zajął drugie miejsce, Szymon Maślanka trzecie, a Wiktoria Grzelczak była pierwsza wśród dziewcząt i czwarta w klasyfikacji generalnej. Pozostali nasi zawodnicy znaleźli sie bardzo blisko podium. Była wspaniała zabawa i bardzo intensywnie spędzony czas.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, w tempie 12 minut na zawodnika. Obowiązywały przepisy PZSZ. Sędzią głównym był organizator imprezy, nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, pan Marek Ragan. Sędzią pomocniczym – Iwona Lipowicz-Orłowska. Zawody otrzymały dofinansowanie z Programu Społecznik – programu  wsparcia dla organizacji pozarządowych i grup wsparcia, które chcą działać w swoich lokalnych środowiskach.