1 czerwca w Gimnazjum nr 2 odbył się Europejski Dzień Dziecka zorganizowany pod patronatem Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie. Święto dzieci miało charakter kompleksowy- połączyło zabawę z szeroko rozumianą edukacją europejską. Impreza pozwoliła na kreatywność, zachęcała do zgłębiania wiedzy o Europie, kształtowała proeuropejskie postawy. Na festynie odbyły się prezentacje państw europejskich, turniej wiedzy,  zawodowy sportowe oraz przygotowana przez uczniów wystawa prac plastycznych pt. ,,Wielcy Europejczycy?, na której młodzież przedstawiła swoje europejskie autorytety. Szkoła rozkwitła kolorami flag i plakatów informacyjnych, w powietrzu unosił się zapach potraw narodowych, a uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami z pełnym zaangażowaniem prezentowali wizytówki państw europejskich. Wiele emocji wzbudził także konkurs Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej i sportowe wyścigi. Zmagania klas miały charakter ogólnoszkolnego turnieju, w którym nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie, a tytuł ,,Najlepszych z Najlepszych? zdobyła klasa II f. Młodzież z tej klasy otrzymała nagrody ufundowane przez RCIE. Szkołę odwiedziły w tym czasie dyrektor goleniowskiego Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, p. Janina Mucek oraz dyrektor Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie, p. Dorota Kowalewska. Święto zakończyło się wspólną biesiadą przygotowaną przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 2.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i uczniowie Gimnazjum nr 2 serdecznie dziękują Regionalnemu Centrum Informacji Europejskiej, firmom Asprod, Drobimex Heinz oraz wszystkim, którzy przyczynili się  do tego, aby Europejski Dzień Dziecka był radosny i niezapomniany.

EUROPEJSKI  DZIEŃ  DZIECKA

01.06.2012

POD PATRONATEM

 

galeria

Font Resize
Contrast