W dniu 24 kwietnia na hali gimnastycznej odbyła się uroczysta gala. Uczestniczyły w niej dzieci klas I – III objęte Ogólnopolskim Programem Społecznym „Domofon ICE. Budimex dzieciom”.  Program promuje zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wyposażenie uczniów w karty ICE.  Uczestnicy gali uczyli się układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, reanimacji z użyciem fantomów, bezpiecznego poruszania się po drodze oraz w trakcie jazdy samochodem, a także zachowania się podczas ataku psa. Obejrzeli przedstawienie teatralne o smoku, który zgubił się i szukał swojej mamy. Dużą atrakcję stanowiła możliwość zwiedzenia  wnętrza wozu strażackiego. Każdy otrzymał umieszczoną w odblaskowym etui zawieszkę zawierające takie dane, jak imię i nazwisko dziecka oraz  numery kontaktowe do rodziców lub opiekunów – ułatwiające kontakt w razie wypadku jej posiadacza.

Foto Kacper Łodygowski

Font Resize
Contrast