8 lutego b.r. klasa 2 b brała udział w zajęciach pozaszkolnych w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Natura z bliska”. Zajęcia te odbyły się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. Lekcję poprowadził dr inż. Jacek Rudewicz .

„Prowadzący przygotował nam karty pracy. Okazało się, że są tam polecenia, które mieliśmy wykonać w programie komputerowym  Google Earth.  Jako że nikt z nas nie miał jeszcze styczności z tym programem, Pan  dr na początku zajęć wytłumaczył nam jak się nim posługiwać. Porównywaliśmy aglomeracje różnych miast np. Buenos Aires, Madrytu itp. Wyszukiwaliśmy miejscowości, np. Goleniów i patrzyliśmy jak wyglądały one kiedyś, a jak wyglądają dziś. Na koniec musieliśmy zaznaczyć wybranym kolorem teren dawnej Stoczni Szczecińskiej. Za dobrze wykonane zadania dostaliśmy drobny upominek.

Bardzo podobały się nam minione zajęcia i chętnie pojechalibyśmy na podobne.”

Anna Pierzchała, kl. II b

Zdjęcia: Anastazja Adamkiewicz, kl. II b;  Edyta Wierzbicka

Font Resize
Contrast