Julka Stężalska znalazła się w finale programu ogólnopolskiego ENEA AKADEMIA TALENTÓW w kategorii SPORT GIMNAZJUM. Julka jest szkolnym sportowcem, kapitanem szkolnej grupy cheerleaderek i stara się o stypendium sportowe. Jest zawodniczką klubu Hanza Goleniów. Trenuje 4 lata lekkoatletykę. Jest wicemistrzynią województwa na dystansie 600 metrów w 2016 roku i trzecia w województwie w 2017 roku na tym samym dystansie.
Julka jako lekkoatletka reprezentowała Polskę na X Mistrzostwach Młodzieży Krajów Bałtyckich na Białorusi w 2017 roku. Wielokrotnie reprezentowała szkołę na zawodach sportowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Podczas Krajowego Finału Gimnazjady LA (Mistrzostwa Polski) Julka pobiegła na dystansie 300 metrów z czasem 43.28 ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Nabiegała III klasę sportową, 9 miejsce indywidualnie oraz 8 miejsce dla drużyny w Polsce. Jej pasje to sport i medycyna. Pragnie w przyszłości zająć się medycyną sportową, aby pomagać i wspierać sportowców wiedzą medyczną oraz własnym doświadczeniem zawodniczki LA.
Głosujcie codziennie:
lub
przez stronę www.enea.pl/pl/ akademiatalentow