Zakończył się rozpoczęty w ubiegłą sobotę I Turniej Szachowy w Goleniowie „Edukacja przez szachy”. 27 października miłośnicy tej dyscypliny sportu spotkali się w Zespole Szkół nr 1 na ul. Niepodległości. Do rywalizacji przystąpili tym razem uczniowie klas VII, VIII, ostatnich klas gimnazjalnych i młodzież ze szkół średnich. Organizatorami zawodów byli nauczyciele goleniowskich szkół: Iwona Lipowicz Orłowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Marek Ragan z Zespołu Szkół nr 1. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia z licencją Polskiego Związku Szachowego – Bartosz Pułka. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund i w tempie 15 minut dla zawodnika. W przypadku jednakowej ilości zwycięstw, o kolejności miejsc decydował System Buchholza, tj. ilość punktów zdobytych przez przeciwników. Przebieg turnieju na bieżąco relacjonowany był w Internecie przez ChessArbiter Pro – profesjonalne oprogramowanie do obsługi imprez szachowych. Na tym portalu prześledzić można również szczegółowy przebieg imprezy: kojarzenia rund i oczywiście wyniki poszczególnych partii (http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3952/results.html?l=pl&tb=10_).

Złoty medal wśród uczniów szkół średnich zdobył znany w środowisku goleniowskich szachistów Paweł Kwintal. Został on też niekwestionowanym zwycięzcą turnieju – jako jedyny wygrał wszystkie siedem rund. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Patryk Kujawa i Jakub Kozak.

Najlepszym zawodnikiem z grupy uczniów młodszych został Bartłomiej Maślanka (SP 5). Drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno: Kacprowi Wiśniewskiemu (SP 5) i Mateuszowi Tyszkiewiczowi z Klinisk.

Puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju wywalczyła Anna Chomont (SP 5).

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz długopis i notes z limitowanej serii z tytułem imprezy, a zawodnicy, którzy uplasowali się na pierwszych trzech miejscach dodatkowo medale i puchary.

Impreza dofinansowana została ze środków Gminy Goleniów w ramach inicjatywy lokalnej.

 

Font Resize
Contrast