III Dzień Języków Obcych

Tradycją  staje się obchodzenie „Dnia Języków Obcych”w naszej szkole. Podczas tego dnia celebrujemy kultury krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Klasy językowe przygotowały stoiska, które reprezentowały Wielką Brytanię, Irlandię, USA, Niemcy oraz Szwajcarię. Na stoiskach znajdowały się emblematy oraz przysmaki, które można było zakupić. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na szczytny cel, dla Emilka, który walczy z rdzeniakiem.

Poszczególne klasy  podczas apelów prezentowały klasę w języku angielskim lub niemieckim. Kolejnym zadaniem było odegranie scenki tematycznej (np.u lekarza-zdrowe). Pomysłowość uczniów zachwyciła publiczność. Zobaczymy, co przyniesie kolejny Europejski Dzień Języków, który tym razem odbędzie się 26 września.