Zakończyły się rozgrywki w ramach III Szkolnego Turnieju Szachowego. Mistrzem szkoły w roku szkolnym 2016/2017 został Bartosz Szwarc z klasy III, który w finale pokonał siedmiu zawodników i w całym turnieju przegrał tylko jeden mecz. Na drugim miejscu uplasowali się ex aequo: Patryk Kujawa i Brtosz Maślanka – po 6 zwycięstw w finale, a trzecim zawodnikiem turnieju został Kamil Słomczewski.

Wymienieni chłopcy wraz z Wiktorią Sawicką – wygrała z pozostałymi zgłoszonymi do turnieju zawodniczkami – reprezentować będą nasze gimnazjum podczas Finału Gimnazjady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców w Szczecinie.

W Szkolnym Turnieju Szachowym wzięło udział 37 zawodników, 31 chłopców i 6 dziewcząt. Uczniowie rozegrali pomiędzy sobą 69 partii w trzech turach. Dwie pierwsze wyłoniły 9 najlepszych zawodników, którzy w finale zagrali w systemie każdy z każdym. Osobno grali chłopcy, osobno grały dziewczęta.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy.

 

Font Resize
Contrast