Inscenizacja wychowawcza „Wędrujące krzesło”

W piątek, w świetlicy szkolnej Gimnazjum nr 2 zostało zaprezentowana inscenizacja wychowawcza pt. „Wędrujące krzesło”.
Przed pierwszą sceną, w tematykę przedstawienia wprowadziła Martyna Marendowska z klasy III B.
„Codziennie można kogoś przyłapać na kłamstwie. Kłamiemy jak z nut, nawet tych którzy są dla nas bliscy, kochają nas, przyjaźnią się z nami. Jak myślicie, dlaczego to robimy? Odpowiedź jest prosta, chcemy osiągnąć jakiś cel! Czy to nam się opłaca? Zastanówmy się nad tym. Dlaczego mówienie prawdy jest tak niezwykle trudne, a kłamstwa same cisną nam się na usta?”
Inscenizację obejrzało osiem klas: 1 A, 1 B, 1 C, 1 D, 1 E, 2 C, 2 E, 2 F oraz wielu nauczycieli.

Inscenizację wykonali aktorzy szkolnego zespołu teatralnego:
Wiktoria Dolna – narrator, złodziej,
Milena Kaczyńska – stolarzowa Aldona,
Piotr Łabuńko – stolarz Leon,
Nikodem Brózda – skąpiec, burmistrz,
Kamila Janicka – sąsiadka, pisarz,
Natalia Pigułowska – gość,
Maja Fiodorow – Pani Lipka,
Marta Lipińska – narrator, młoda żona.

Serdeczne podziękowania za twórczą pracę dla wszystkich aktorów składa Danuta Kwaśniewska.