Klasa 2 c bardzo polubiła lekcje online i dlatego ostatnio wybrała się na kolejną wirtualną wycieczkę. Uczniowie nie wiedzieli z jakiego miejsca na świecie skontaktowała się z nimi i kim jest pewna tajemnicza osoba. I dlatego pierwszym wyzwaniem było odnalezienie tego miejsca z pomocą map i „geograficznych” pytań. Kierowali się odpowiedziami ich gościa, które mogły brzmieć tylko tak lub nie. Czy to jest w Polsce? Czy jest w Europie? Czy na wschód od Europy?”…. I udało się! Wiedza o mapie świata uczniów jest na naprawdę wysokim poziomie a kierunki główne i pośrednie- opanowane znakomicie. Okazało się, że spotkali się z panią Moniką Kończyk, Konsulem Generalnym RP w Sydney, która bardzo malowniczy sposób opowiedziała o życiu w Australii, o tym co najbardziej ją zaskoczyło, co najbardziej się podoba i na czym polega Jej praca. A także jak jest różnica czasu pomiędzy Polską a Sydney, jakie zwierzęta żyją w Australii jak wygląda sytuacja spowodowana pożarami  Odpowiadała też na bardzo dociekliwe pytania dzieci ( „Co trzeba zrobić, aby zostać konsulem RP”:)) a na zakończenie spotkania zaprosiła do Australii:).

Font Resize
Contrast