2015.031

4 marca br. klasa III c uczestniczyła w bardzo ciekawym wykładzie doktora Zbigniewa Głąbińskiego zatytułowanym ,,Z Persji do Iranu- magiczna podróż”, stanowiącym relację z podróży po kraju, w którym rytm życia i normy społeczne wyznacza Koran. Podczas opowieści uczniowie poznali historię, geografię i piękno islamskiej republiki, a jednocześnie zaopatrzyli się w praktyczne informacje dotyczące organizacji podróży i samego podróżowania po tym bliżej nieznanym nam państwie. Doktor obalił też kilka stereotypowych opinii o mieszkańcach  Iranu. Mówił o życzliwości ludzi, ich niezwykłej gościnności i otwarciu na Europejczyków. Zachęcił do poznawania kultury i sztuki krajów Wschodu oraz udowodnił, że pochodzenie, odmienność religijna i kulturowa nie powinny oznaczać wrogości.

Innowacja pedagogiczna: ,,Natura z bliska”.

 

Font Resize
Contrast