Tradycją naszej szkoły jest  BIWAK INTEGRACYJNY, w którym uczestniczą uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Jednakże wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 zostały utworzone klasy I, IV i VII szkoły podstawowej. Klasa siódma integrowała się we wrześniu na biwaku w Międzyzdrojach a klasa IV w piątek 20. października spędziła piątek i sobotę na wspólnym KOCZOWISKU.

Uczniowie spotkali się w piątek  o godz. 17:00 i rozpoczęli koczowisko od gier i zabaw na sali gimnastycznej, które prowadziły panie: Julita Olesińska, Jadwiga Mikulska oraz liderki Amelka Sławska i Sara Żóralska. Po kolacji była dyskoteka i fotobudka. Zdjęcia robiła członkini koła fotograficznego „MIGAWKA” Julia Obszyńska.  Dzieci bardzo chętnie przebierały się za postacie z bajek i robiły sobie zdjęcia. Wieczorem na dobranoc pani bibliotekarka Monika Rożko-Wentruba czytała dzieciom „Akademię Pana Kleksa”.

Sobota obfitowała w zadania z podchodami. Dzieci zostały podzielone na 5 kolorowych grup, które miały do zrealizowania zadania w poszczególnych kategoriach: zadania w języku angielskim prowadziła p. Dorota Szmuc (wychowawczyni IVA), zadania przyrodnicze – p. Joanna Niewiarowska, zadania sportowe – p. Julita Olesińska, zadania matematyczne – Amelka Sławska, a zadania czytelnicze – p. Monika Rożko-Wentruba. Po wykonaniu zadań, na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie wraz z pasowaniem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 5.   Nocowanie w szkole bardzo się dzieciom podobało i na pewno będzie jeszcze powtórzone.