W ramach zajęć świetlicowych organizowane są warsztaty sensoplastyczne. Tego typu zajecia wspierają ogólny rozwój dziecka a także motorykę dużą i małą. Wykorzystywane w sensoplastyce materiały to przeważnie produkty spożywcze, dostępne w każdej kuchni, dzięki czemu dzieci mogą w domu, z rodzicami podzielić się tym co tworzyły na zajęciach. A na zajęciach dzieje się dużo! 😊 Tworzyliśmy między innymi własna piankolinę, masę solną, wulkan wraz z lawą, ciecz nienewtonowską czy świąteczne wazony wypełnione mozaika z farbowanej kredą soli. Najwiecej frajdy dzieciom sprawia etap tworzenia, właśnie to w sensoplastyce jest najważniejsze, by dzieci doświadczały, pobudzały zmysły. Powstałe prace są przyjemnym zakończeniem zajęć i pamiątka po przebytych warsztatach. Zajęcia prowadzi Justyna Rudnicka.