W roku szkolnym 2021/2022 w oddziale przedszkolnym realizowany jest program własny wychowawcy pt.: „Przygoda z kodowaniem”. Ma on na celu kształcenie takich umiejętności jak: logiczne myślenie oraz myślenie przyczynowo-skutkowe; rozwijanie kompetencji matematycznych, kreatywności oraz społecznych zachowań. Istotne jest także, że aktywności z zakresu kodowania pomagają w nauce czytania i pisania, a patrząc dalej- są wstepem do nauki programowania w przyszłości. We wrześniu doskonałym narzędziem,  dzięki któremu jeszcze bardziej możliwa była integracja dzieci z  grupy „Sów” były kolorowe, plastikowe kubeczki. Na zajęciach „Sowy” mogły działać indywidualnie, w parach oraz w małych grupach. Za każdym razem proponowane zabawy  były bardzo ekscytujące, mimo czasem pojawiających się trudności dzieci podejmowały wysiłek, a efekty działań można zobaczyć w galerii.