21 maja 2019 w Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie odbył się drugi etap projektu zatytułowany „Las w szkle”. Pod okiem florystyki, przy wykorzystaniu roślin, grysu, ziemi i innych elementów uczestnicy spotkania poznani li techniki zakładania mini ogrodu, lasu w szkle. Poznane techniki wykorzystamy w pracy edukacyjnej z naszymi uczniami.

Pierwsza część projektu wielopokoleniowego pt. „Las naszym dobrem” prowadzonego przez grupę emerytów ze Stowarzyszenia Seniorów „RYTM” dotyczyła propagowania wśród lokalnej społeczności działań na rzecz najbliższego środowiska. W tym przypadku był to teren pobliskiego lasu sąsiadujący z terenem szkoły, który uprzątali w marcu br. uczniowie klasy V B i VIII wraz z seniorami.