Odkrywcy z klasy I c postanowili poznać tajemnice lasu … A od kogo najlepiej się uczyć ? Wiadomo, od prawdziwych ekspertów. I dlatego poprosiliśmy o pomoc panią Martę Król, nauczycielkę i autorkę programu „Czas na las”.  Niezwykły świat roślin, zwierząt i przygody czekał na nas już tuż obok szkoły: okazała przytulia czepna  pozwoliła przystroić się w  wianki, glistnik jaskółcze ziele namalować ekologiczny tatuaż. Potem obserwowaliśmy kowalika i jego pisklęta w dziupli, życie mrowiska (sprawdzanie w praktyce co oznacza powiedzenie ” włożyć kij w mrowisko” i poczuć kwas mrówkowy – broń chemiczną mrówek). A potem jeszcze wiele innych bardzo ciekawych aktywności i nastąpił wreszcie zasłużony moment ciepłej herbatki malinowej i pysznych herbatników:). Z pomocą kostki emocji każdy miał okazję powiedzieć co mu się podobało, co nie, co chciałby przeżyć jeszcze raz i komu podziękować. BYŁO SUPER! Radość, ciekawość świata, odkrywanie tego co bliskie a jednak tak nieznane.

Font Resize
Contrast