Klasa 3 c uczestniczyła w warsztacie online zorganizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „ Z Wojskiem Polskim za pan brat”. Uczniowie połączyli się z edukatorem za pomocą sieci szkolnej i tablicy interaktywnej. Muzealny warsztat inspirowany jest książką Zofii Staneckiej „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego obchodzimy Święto Wojska Polskiego, jaka rocznica jest z tym dniem związana i czemu istnienie Wojska Polskiego jest takie ważne dla naszego kraju. Seria ćwiczeń i zagadek interaktywnych pozwoliła nam poznać jego historię oraz dowiedzieć się, jakie zadania stoją przed żołnierzami w czasie wojny i pokoju. Mogliśmy aktywnie uczestniczyć w spotkaniu, odpowiadać na pytania i dzielić się wrażeniami. Pani Beata Kawałko, która się z nami spotkała, fantastycznie opowiadała o historii. Na chwilę znaleźliśmy się w innym miejscu i innych realiach. Mamy nadzieję, że dzięki temu historia stanie się uczniom odrobinę bliższa…
Tutaj można przeczytać o organizowanych warsztatach i rezerwować terminy https://muzeumpilsudski.pl/zajecia-edukacyjne-dla-szkol…/

Font Resize
Contrast