Wrzesień to czas, gdy dużo mówimy o naszej historii, o II wojnie światowej. Wracamy wspomnieniami do tamtych chwil, oglądamy filmy, czytamy książki… Ale można też inaczej. Uczniowie klasy II c wraz z panem Tomaszem Zarakowskim z Nadleśnictwa Goleniów zorganizowali w ramach akcji ” Przerwany marsz ” spotkanie z panem Ludwikiem Prędkiewiczem. W czasie wojny był małym chłopcem, wiele wrażeń i faktów zachował do dzisiaj w pamięci. I o tym właśnie opowiedział na tej lekcji historii. Mówił też o tym jak ważne jest, aby być dobrym człowiekiem, patriotą, uczniem. Dzieci chętnie włączały się do tej rozmowy dzieląc swoimi przemyśleniami, opowiadając o odwiedzonych w czasie wakacji miejscach związanych z historią. W podziękowaniu za spotkanie każdy wręczył panu Ludwikowi, wspaniałemu, uśmiechniętemu, coś od siebie: narysowane życzenia, wspomnienia, marzenia… Pan Tomasz obdarował nas na pożegnanie prezentami, które wzbudziły entuzjazm i sprawiły wiele radości.