Podstawa Programowa dla edukacji wczesnoszkolnej przewiduje zapoznanie się z różnymi formami wypowiedzi ustnych i pisemnych. Można zapoznawać się z nimi na różne sposoby, ale w przypadku opisu i listu uczniowie klasy 3 c postanowili wykorzystać nowoczesne technologie a także pomysły na lekcje online. Wybrali się w tym celu do Finlandii, gdzie w Rovaniemi mieszka Asia Kocon- bohaterka jednego z odcinków programu Jestem z Polski, a kilka dni później do poznańskiego ZOO.
Asia opowiedziała nam o swoim życiu w tym kraju na północy Europy, o zwyczajach kulinarnych, uczniach w fińskich szkołach, sposobach spędzania wolnego czasu a co najważniejsze o swoich regularnych wizytach u Św. Mikołaja. A to stało się punktem wyjścia do napisania listu, oczywiście zgodnie z regułami No i oczywiście utrwalaliśmy w czasie tego spotkania pojęcia geograficzne bo najpierw trzeba było odnaleźć miejsce, skąd połączyła się z nami #ostrafinka.
Lekcja na żywo z ZOO w Poznaniu odbyła się dzięki pani dyrektor Ewie Zgrabczyńskiej i przewodnikowi oraz opiekunowi zwierząt Remigiuszowi Kozińskiemu. Oprowadził nas on po ogrodzie, opowiedział wiele faktów i ciekawostek o zwierzętach z azylu, znaczeniu takich miejsc dla ocalenia ginących, dzikich gatunków. Pytań do pana Remigiusza było wiele a odpowiedzi pomogły uczniom wzbogacić swoje wiadomości, a to z kolei było bezcenne przy sporządzaniu notatki w zeszycie – opisu wybranego zwierzęcia.