17 listopada 2017 r. klasa IV a w ramach „Odkrzesłowionych piątków” brała udział w zajęciach projektowych na temat „Jak liczono dawniej, jak liczymy dziś”. W nietypowej atmosferze i otoczeniu Puszczy Goleniowskiej, sąsiadującej z naszą szkołą, uczniowie zgłębiali tajniki matematyki. Już zbiórka przed szkołą pokazała, że dzielenie przez 2, 3 czy 9 nie sprawia żadnych problemów, a tworzenie dwójek, trójek czy dziewiątek tylko potwierdza znaną regułę. Cechy podzielności liczb dzieci sprawdziły na zbiorach leśnych: szyszkach i kamykach. Znane z lekcji matematyki liczby rzymskie były niemałym wyzwaniem, gdy trzeba było je ułożyć z patyczków. Upust fantazji dały rymowanki do trudniejszych działań z tabliczki mnożenia, jednak najciekawsze pomysły prezentowali uczniowie podczas konstrukcji własnych liczydeł, które zadziałały jak najlepsze kalkulatory. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze zabawy i mimo zmęczenia wszyscy wbiegli na Górę Lotnika, która znalazła się na trasie naszej wycieczki. Było ognisko i pieczenie kiełbasek, a apetyty dopisywały. Tańcem „meduzy” zakończyliśmy piątkową wyprawę. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Małgorzata Żak wraz z panią Jadwigą Mikulską.

 

Font Resize
Contrast