Lokomotywa Uśmiechu – pomoc dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci- wyruszyła z Goleniowa 19 września. Uczniowie klasy II c postanowili przyłączyć się do tego pomysłu. Zgłosili się do pana Roberta Kopcewicza, koordynatora akcji w naszym mieście a on zaprosił ich do pierwszej części goleniowskiej sztafety. Dzieci z dumą biegły z „uśmiechniętą” flagą a potem przekazały ją kolejnym uczestnikom. Udzielały też wywiadu, miały okazję dołożyć co nieco do skarbonki Hospicjum a także spotkać się z motocyklistami Klubu Motokorba.

Cytat z profilu inicjatywy: Lokomotywy Uśmiechu
„A chodzi w nim o to, że:
grupy sportowe (biegacze, rowerzyści, rolkarze, kijkarze i inni) ze wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego w terminie od 4 września 2019 do 24 września 2019 przeprowadzą sztafetę (od powiatu do powiatu). Akcja polegać będzie na przekazywaniu kolejno pałeczki sztafetowej w miastach każdego powiatu podczas zorganizowanych tam imprez sportowych, w zależności od możliwości uczestników w dniu odbierania pałeczki lub startu kolejnej grupy. W ramach każdego powiatu może wziąć udział wiele miejscowości organizując poszczególne etapy sztafety. W ten sposób kolejno we wszystkich powiatach naszego województwa zostaną zorganizowane imprezy sportowe integrujące uczestników sztafety i mieszkańców. Jednocześnie wszystkie grupy biorące udział w akcji dokonają zbiórki pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci. Celem akcji jest aktywizacja mieszkańców całego województwa do aktywności sportowej i charytatywnej, integracja sportowców wielu dyscyplin, promocja zdrowia, uwrażliwienie na potrzeby ludzi chorych i niepełnosprawnych.”

Film o Lokomotywie Uśmiechu z portalu www.goleniow.pl