Absolwenci często odwiedzają mury naszej szkoły. Chętnie wracają tu w gości i wspominają czasy pobytu w szkole. Zawsze są to miłe odwiedziny, ale dzisiejsze były szczególnie ważne i potrzebne. Odwiedził nas Michał Adamski, który skończył Gimnazjum nr 2 w zeszłym roku. Michał opowiedział swoim starszym i młodszym kolegom o akcji ratowania życia pasażerowi pociągu. Ze szczególnym zainteresowaniem w spotkaniu uczestniczyła klasa IVa, podczas którego Michał oraz jego koleżanka Aleksandra Krawczuk, również nasza absolwentka, zachęcali czwartaków do aktywnego udziału w zajęciach z pierwszej pomocy. Michał dodatkowo jest ratownikiem WOPR, a Aleksandra poznała tajniki samarytanki na zbiórkach harcerskich.  Swoją wizytę w szkole Michał potraktował jako akcję uświadamiającą młodzież do poważniejszego traktowania lekcji Edukacji dla Bezpieczeństwa.  Jak stwierdził, młodzież często traktuje szkolenia z pierwszej pomocy z dużym lekceważeniem, a przecież jego przypadek jest tego przykładem jak ważne są to zajęcia. Michał podkreślił fakt uczestniczenia  Karola Nizielskiego – również absolwenta Gim 2 – w akcji ratowniczej. Obaj wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową przez 30 minut, aż do momentu przybycia pogotowia ratunkowego na peron dworca PKP w Szczecinie Dąbiu. Dzięki nim człowiek ów przeżył.

Jesteśmy pod dużym wrażeniem zachowania się obu chłopców – Michała Adamskiego i Karola Nizielskiego. Jesteśmy dumni, że nie zawahali się  podjąć  akcję ratowniczą i uratować człowieka.

 

Font Resize
Contrast