W oddziale przedszkolnym kontynuujemy nasz projekt czytelniczy: „Magiczna moc bajek”. W kwietniu rozmawialiśmy na tematy związane z ochroną przyrody na podstawie serii opowieści o Żubrze Pompiku autorstwa T.Samojlika. Dzieci wraz z Rodzicami czytały w domu jedną opowieść o mieszkańcu Puszczy Białowieskiej, wykonały ilustracje do przeczytanej książki oraz opowiadały koleżankom i kolegom z grupy o czym była ta historia. Przedszkolaki wykazały się swoimi talentami plastycznymi, bowiem przyniesione prace rzeczywiście oddawały treść przeczytanych opowieści o Pompiku. Ponadto odwiedziły nas: mama Szymona, ciocia Laury oraz mama Leosia, które przeczytały „Sowom” ciekawe i pouczające bajki. Przy okazji spotkania z mamą Leosia mieliśmy okazję obejrzenia bajki „O siedmiu koźlątkach” za pomocą teatrzyku kamishibai. Dobranocką z dawnych lat, którą wspólnie obejrzeliśmy były „Trzy Misie”. Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w projekt, czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników.