W dniach 26.05-31.05 2017 roku klasa 3c oraz 2d odbyła wycieczkę z p. Kamillą Jagiełło, p. Elżbietą Murach, ks. Maciejem oraz p. Arturem Pankiem do malowniczej krainy tysiąca jezior, do osady pełnej zabawy ośrodka „Kulka”. Spędziliśmy przyjemne chwile ze strażnikami spokoju, aktywności i integracji – wyszkolonymi instruktorami. Wieczorami spotykaliśmy się przy ognisku śpiewając piosenki i tańcząc. Braliśmy udział w spływie kajakowym po pięknym jeziorze oraz w wyczerpujących zajęciach Zumby. Ale to nie wszystko – zwiedziliśmy również „Wilczy Szaniec” – ruiny kwatery Adolfa Hitlera oraz świątynię w Świętej Lipce. Wszyscy bardzo miło wspominamy tę wyprawę i z chęcią wrócilibyśmy w to cudowne miejsce.

Jest to miejsce w środku lasu,

Gdzie odpocząć nie ma czasu.

Każda chwila już zaplanowana,

Funkcja: zabawa jest aktywowana.

Instruktorzy bardzo się starają

I na fajne zajęcia wciąż zabierają.

Internetu tam nie mają,

Lecz dobry humor posiadają.

Piękna jest tam okolica,

To natury jest stolica!

                                                                                                                              Iga Maniszewska i Zuzanna Łaba klasa 3c