Klasa 1 a realizuje w tym roku szkolnym zadania MegaMisji. Jest to program Cyfrowej Edukacji w Szkole. „MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.” W czasie pierwszych wyzwań uczniowie poznali sposoby porządkowania informacji, segregowania ich i ustalali wiarygodność posiadanych źródeł informacji. Bo czy gąbka jest stworzeniem morskim? Jeże zbierają jabłka i noszą je na kolcach na grzbiecie? Ziemia krąży wokół słońca? Bohaterowie zgubili swoje notatki: mają polecieć na wakacje na Sycylię czy na Islandię? Aby im doradzić, musieliśmy zebrać od nowa dla nich różne informacje, a pracę osłodziliśmy sobie czekoladą, którą naprawdę niedawno dostaliśmy z Islandii:):):) Pracowaliśmy w grupach, korzystaliśmy z różnych pomocy, a przy tym zdobyliśmy pierwsze punkty w MegaMisji i jesteśmy coraz bliżej nagród. Realizacja całego programu będzie trwała do wakacji. Pozostaje jeszcze tylko podziękować uczennicom i uczniom klasy 4c, którzy w ubiegłym roku szkolnym wywalczyli dla nas ten projekt, wygrywając konkurs Fundacji Orange. Dziękujemy:)